Omslag
Made of Walking / the Milena principle

Made of Walking / the Milena principle

Made of Walking brengt internationale wandelkunst naar de grenslandschappen van Beveren

11–17 september 2026 | Beveren, Prosperpolder, Doel, Saeftinghe, Kieldrecht en Fort Liefkenshoek

Van 11 tot 17 september wordt het grenslandschap rond Beveren een werkterrein voor kunstenaars uit België, Nederland, Frankrijk, Duitsland, Spanje, Portugal, Griekenland, Zwitserland, het Verenigd Koninkrijk, de Verenigde Staten, Canada, Argentinië en Pakistan.

Made of Walking – Prosperpolder 2026 haalt hedendaagse kunst uit de tentoonstellingsruimte en brengt ze letterlijk het landschap in.

Wandelen wordt een artistiek medium waarmee vragen rond ecologie, erfgoed, gemeenschap, technologie en de voortdurende transformatie van het landschap worden verkend.

Sinds 2016 ontwikkelt Made of Walking internationale ontmoetingen rond wandelkunst, die in verschillende landen al meer dan duizend kunstenaars hebben samengebracht. De Belgische editie maakt deel uit van Walking Arts and Local Communities (WALC), een Europees samenwerkingsproject rond wandelkunst en lokale gemeenschappen. In Beveren gaan internationale kunstenaars in dialoog met bewoners, natuur- en erfgoedorganisaties en lokale initiatieven.

De omgeving wordt daarbij niet als decor beschouwd, maar als een actieve deelnemer. Van het Verdronken Land van Saeftinghe en de polders tot Doel en Fort Liefkenshoek beweegt het programma door een gebied waar getijdennatuur, landbouw, havenontwikkeling, verdwenen en bedreigde dorpen, erfgoed en nieuwe vormen van natuurbeheer naast elkaar bestaan.

Het publieksprogramma omvat wandelperformances, film, geluids- en mediakunst, storytelling, participatieve cartografie, lezingen en gezamenlijke wandelingen.