Venster Acties
Wiki Women Design x Design Museum Gent x Flanders DC
Design Museum Gent en Flanders DC organiseren in het kader van Wiki Women Design samen de tweede schrijfsessie in Design Museum Gent.
Waar en wanneer
Datum en tijd
Locatie
Design Museum Gent 5 Jan Breydelstraat 9000 Gent Belgium
Kaart en routebeschrijving
Zo werkt het
Over dit evenement
Design Museum Gent en Flanders DC organiseren in het kader van Wiki Women Design samen de tweede schrijfsessie die zal doorgaan in Design Museum Gent. Deze zal zich focussen op hedendaagse vrouwelijke ontwerpers in België. Deelnemers zullen zich kunnen verdiepen in ontwerpers die vertegenwoordigd zijn in de collectie van het museum, alsook designers die uitgelicht werden in de publicaties van Design Vlaanderen en Flanders DC (Kwintessens, Triënnale voor Vormgeving en Henry van de Velde Awards).
Adres:
Design Museum Gent
Jan Breydelstraat 5, 9000 Gent (binnenkomen via deze ingang)
Planning:
- 9:30-10:00: Onthaal & kiezen van een onderwerp
- 10:00-10:30: Introductie Vlaams Architectuurinstituut over Wiki Women Design & Wikipedia
- 10:30-12:00: Deelnemer leest zich in en schrijft tekst over het gekozen onderwerp
12:00-14:00: Lunch in shifts (aangeboden door Design Museum Gent)
- 14:00-14:30: Demonstratie van Geert Van Pamel (voorzitter Wikimedia Belgium) over het publiceren van artikels op Wikipedia
- 14:30-16:00: Publiceren van de artikels op Wikipedia
- 16:00-17:00: Vrij bezoek aan tentoonstellingen Home Stories en Het Bureau in Design Museum Gent
Praktische voorbereiding
- Aanmaken Wikipedia-account
- Je aanmelden op het Wiki Women Design (2020-2021) Wikiproject via de blauwe knop "Deelnemen".
- Je laptop en oplaadkabel meenemen
- Oortjes of koptelefoon meenemen
- Je kan een kijkje nemen op de Wiki Women Design (2020-2021) projectpagina
- Een inhoudelijke voorbereiding is niet nodig. Je krijgt ter plekke alle nodige informatie en documentatie om je Wikipedia-artikel te schrijven. Je kan wel al eens een kijkje nemen naar de onderwerpenlijst (wordt gepubliceerd in aanloop naar de schrijfsessie), om eventueel te kijken welke profielen jou zouden interesseren.
- De hele schrijfsessie zal gestreamd worden via Google Meet. Op dit platform zullen deelnemers de presentatie kunnen bijwonen, alsook vragen stellen en informatie delen.
- Er zal fysieke documentatie over je onderwerp ter beschikking zijn ter plaatse, en op Dropbox (je al hiervoor een link ontvangen) vind je eveneens beschikbaar digitaal materiaal.
Bijkomende informatie (afhankelijk van de geldende maatregelen op 16 juni):
- Om de coronamaatregelen te respecteren en om de workshop zo veilig mogelijk te laten verlopen, zal elke deelnemer een plaats toegewezen krijgen op veilige afstand van de andere deelnemers.
- Mondmaskers dienen gedragen te worden bij elke verplaatsing doorheen het museum. Wanneer je plaats hebt genomen op je toegewezen werkplaats, kan je deze afnemen.
- Lunch wordt aangeboden door Design Museum Gent, dus je hoeft deze zelf niet mee te nemen. Deze zal in shifts doorgaan volgens de coronamaatregelen, in de binnentuin van het museum of in de cafetaria.