Sprankelende concerti van C.Ph.E. Bach en J. Haydn
Evenementdetails
Beschrijving
Van harte welkom op het slotconcert van Bach in Leuven 2018-2019!
C. Ph. E. Bach en J. Haydn componeerden met amper 1 jaar verschil elk een orgelconcerto. Terwijl enkele collega’s koortsachtig de stijl van J. S. Bach voortzetten, lieten deze twee heren, de ene als ervaren componist, de andere als prille twintiger elk op hun eigen wijze een nieuw licht op het orgel schijnen!
Met enkele fijnbesnaarde stukjes tussendoor -meer heeft hij niet nodig-, met een lach en een traan -en enkel zoals hij dat kan-, knipoogt W. A. Mozart met zijn Andante Cantabile KV 330 en zijn Marsch KV 408 in een nooit eerder vertolkte versie voor strijkkwartet (transcriptie: W. Dekoninck).
3 pioniers, het prachtige zomerse zonlicht in de Sint-Geertruikerk (Leuven) en een galant Hildebrandt Consort. Meer heeft u niet nodig om te komen genieten van dit slotconcert van Bach in Leuven op 30 juni om 15u!
Hildebrandt Consort
Madoka Nakamaru, viool
Ortwin Lowyck, viool
Karina Staripolsky, altviool
Michel Boulanger, cello
Hendrik-Jan Wolfert, contrabas
Wouter Dekoninck, orgel en artistieke leiding
Programma
Joseph Haydn: Orgelconcerto in C
W.A. Mozart Andantino Cantabile in F (transcriptie Wouter Dekoninck)
C.P.E. Bach Orgelconcerto in G Wq 34
W.A. Mozart Mars in C KV 408