De weeke van 't Gensch, of guul 't joar deure?
Overview
De "Week van het Gents” viert dit jaar zijn tiende verjaardag.
Het begon met Guido Meersschaut en Paul Goossens die in de Gemeenteraad vroegen om iets te doen voor het Gentse dialect. Na koppig aandringen kregen ze in 2015 hun zin:er kwam een 'Week van het Gents Dialect'.
En intussen is dit uitgegroeid tot een jaarlijkse traditie waarin het sappige Gentse dialect in de kijker wordt gezet.Speciaal voor dit jubileum organiseerde Stad Gent samen met Negenduust het "Groot Gents Examen”. Het bleek een enorm succes.Ook al de andere activiteiten tijdens de Week van het Gents werden gesmaakt: de “culinaire eksposee”, de scholentoer van Wim Claeys met zijn Gentse liedjes, de voorstellingen van de Gentse poppentheaters,
de opvoering van “Ne Gensche Koembienee” van Perfesser Gensch Peter Van Haelter in de Minard, enz...Is er een “oopstuut” van interesse voor ’t Gents dialect? Of blijft het bij een weekje nostalgie en folklore?
En wat brengt de toekomst? Is het sappig Gents dialect nog te redden?
Met in het panel:
* Astrid De Bruycker, Schepen van Cultuur Stad Gent.
* Peter Van Haelter, Perfesser Gensch.
* Luk De Bruyker, conferencier en poppenspeler.
* Kurt Burgelman, zanger, gitarist, componist, columnist & gruute muile.
* Sabine Van Damme, journaliste Het Laatste Nieuws regio Gent, lanceerde de oproep “Hoe kunnen we ons Gentse dialect volgens u redden?
"* Wim Claeys, muzikant en cabaretier, bezieler van de Gentse zangstonde.
* Thomas Beyls, initiatiefnemer “Het Groot Gents Examen”, Gents Handje 2025 en zaakvoerder Negenduust.
Good to know
Highlights
- 1 hour 30 minutes
- In person
Location
NTGent
17 Sint-Baafsplein
9000 Gent Belgium
How do you want to get there?
Organized by
Speakers Corner
Followers
--
Events
--
Hosting
--