Rondleiding : de vrouwelijke architecten van het belgisch modernisme
Tout juste ajouté

Rondleiding : de vrouwelijke architecten van het belgisch modernisme

Par L'architecture qui dégenre asbl

Deze activiteit wordt georganiseerd in het kader van de Matrimoniumdagen 2025 !

Date et heure

Lieu

Place Georges Brugmann

Place Georges Brugmann 1050 Ixelles Belgium

Good to know

Highlights

  • 2 hours
  • In person

À propos de cet évènement

Community • Heritage

MATRIMONIUMDAGEN 2025 / De vrouwelijke architecten van het belgisch modernisme - rondleiding door de Brugmannwijk met Elisabeth Gérard

Deze rondleiding belicht de rol van vrouwen in de modernistische beweging in Brussel, waarvan een aantal iconische verwezenlijkingen zich in de Brusselse Brugmannwijk bevinden. Kom ze samen met ons ontdekken, enerzijds via de modernistische verwezenlijkingen van vrouwelijke architecten (die vaak minder beroemd, maar net zo interessant zijn) en anderzijds via de rol die zij mogelijk hebben gespeeld in verwezenlijkingen die aan mannen worden toegeschreven.

Elisabeth Gérard studeerde in 2022 af als architecte aan de faculteit architectuur La Cambre-Horta van de ULB met een scriptie over de eerste generatie vrouwelijke architecten in België. In het kader daarvan ging ze vanaf 2021 aan de slag als gids voor L'architecture qui dégenre, later werd ze projectbeheerder. Op dit moment werkt ze als architecte bij het Brusselse bureau agmen. Tegelijkertijd zet ze haar academisch onderzoek aan de ULB voort als docente en onderzoekster verbonden aan het Hortence-laboratorium.

Deze activiteit vindt plaats in het Nederlands. Het vertrekpunt is het kruispunt van het Georges Brugmannplein en de Joseph Stallaertstraat – 1050 Elsene.

Organisé par

L'architecture qui dégenre asbl

Abonnés

--

Événements

--

Organisation

--

Gratuit
sept. 28 · 14:00 GMT+2